Skupina HEF Groupe vznikla v roce 1953 z tribologického výzkumného centra. V současnosti je společnost HEF světovým lídrem v oblasti povrchového inženýrství a je schopna nabídnout svým zákazníkům kompletní služby od výzkumu, přes průmyslový vývoj a transfer technologie, až po zavedení procesů či dodávku komponentů.

Klíčové dovednosti skupiny HEF

  • Chemicko - tepelné zpracování - nitridace (procesy ACROR a TENIFER, zastřešované společným názvem CLIN)
  • Povlakování PVD a PACVD
  • Kluzná pouzdra
  • Zakázkové zpracování
  • Fotonika

V zakázkových centrech Techniques Surfaces nabízíme komerční tepelné a chemicko-tepelné zpracování a PVD/PACVD a CVD povlakování.

V našem společném podniku, firmě Katring plus s.r.o., nabízíme již více než 20 let technologii řízené nitridace v iontové kapalině s následnou oxidací metodou ARCOR.

HEF-DURFERRIT s.r.o. působí na trhu již více než 15 let a jako dceřiná společnost francouzské skupiny HEF Groupe nabízíme znalosti z oblasti tepelného zpracování, nitridace, povlakování, kluzných pouzder a tribologie. Z našeho skladu na Kladně dodáváme soli pro kalení, žíhání, popouštění a tepelné zpracování rychlořezných ocelí a rovněž i další produkty, jako například ochranné pasty, prostředky pro cementaci, nitridaci nebo boridování v prášku (granulátu) či soli pro čištění kovů nebo černění.

Našim klientům v České a Slovenské republice nabízíme obchodní a technický servis, dodávky z vlastního skladu a zázemí nadnárodní společnosti.