PROCEM™ - elektromagnetické stínění

PROCEM™ je vodivý vícevrstvý kovový povlak určený pro elektromagnetické stínění  polymerů a kompozitních materiálů.

Zobecnění používání plastů a kompozitních materiálů pro výrobu komponentů pro elektrické, elektronické, atd použití představuje problém jejich uvedení do souladu s normami týkajících se Elektromagnetické Kompatibility (EMC). Výroba elektricky vodivých povlaků je jedna z metod, běžně používaných k plnění funkce stínění, aniž by zásadně byla ovlivněna konstrukce zařízení. S funkcí EMC jsou také často spojeny doplňkové omezení, jako je koroze, pájitelnost, atd.

PROCEM™, druh PVD povlaku, umožňuje sladit tyto různé náležitosti, zatímco současně poskytuje další výhody spojené s procesem implementace: rozměrovou přesnost, kvalitu mezery, zanedbatelný vliv na množství objektů, atd.

Deponované vrstvy jsou obecně o tloušťce od 1 do 5 µm. Tloušťku lze přizpůsobit tak, aby vyhovovala požadavkům. Teploty depozice se obecně liší v závislosti na substrátu.

PROCEM™ se používá pro elektromagnetické stínění v oblasti telekomunikací, letectví a zbraní, stejně jako pro jeho vysokou vodivost v elektrických konektorech a součástkách. Je to také dobrá náhrada řešení pro tvrdý chrom. Tento povlak může být aplikován na velké množství kovů a slitin, které obsahují žádné, nebo malé množství zinku, hořčíku nebo olova a také na sklo a plasty.

Povlak Báze vrstvy Tloušťka ( µm)Minimální teplota povlakování
(°C)
Plošný odpor  R(mΩ) Aplikace
PROCEM™-2 Stříbro Obvykle 1-2, v závislosti na aplikaci 90<20Elektromagnetické stínění/EMC
telekomunikace
letectví
automobil. prům.
zbrojařský prům.
PROCEM™-3 Měď Obvykle 1-2, v závislosti na aplikaci 80<30Elektromagnetické stínění/EMC
telekomunikace
letectví
automobil. prům.
zbrojařský prům.
PROCEM™-4 HliníkObvykle 1-2, v závislosti na aplikaci <80<50Elektromagnetické stínění/EMC
telekomunikace
letectví
automobil. prům.
zbrojařský prům.

Ke stažení:

PROCEM